JOQ Albania
Home

E kafshoi një nga qentë, nëna e katër fëmijëve përfundon me tre gjymtyrë të prera
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 16/04/2019 22:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një nënë me katër fëmijë ka përfunduar me 3 gjymtyrë të prera pasi u kafshua nga një prej qenve të saj.

Christine Caron po luante me katër qentë e saj në maj të vitit 2013 në momentin që një prej tyre e kafshoi aksidentalisht.

Caron shkoi në spital pas 6 ditësh pasi kishte simptoma të ngjashme me gripin. Ajo kishte të vjella dhe në momentin që arriti në spital pësoi një krizë.

Christine kishte rënë në koma dhe u zgjuar tre ditë më vonë për të mësuar se po luftonte me sepsis, si pasojë e një infeksioni.

Mjekët më vonë morën vesh që infeksioni kishte ardhur nga kafshimi i qenit.

Si pasojë e infeksionit mjekëve ju desh që t’i prisnin krahun e djathtë dhe të dyja këmbët.

Që prej asaj dite Caron ka mësuar që të jetojë me proteza ndërsa dashuria për qentë vazhdon të jetë e njëjtë.

Burimi: Mail Online| Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania