JOQ Albania
Home

Salah tregon sekretin: Kjo është mënyra e vetme si mund të shpallemi kampion
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 15/04/2019 12:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

"Liverpooli shpallet patjetër kampion, nëse fiton katër ndeshjet e fundit të Premier League!"

Kështu është shprehur Mohamed Salah, ditën e djeshme pas golit të jashtëzakonshëm në fitoren 2-0 ndaj Chelseat.

Të kuqtë janë tani dy pikë para Manchester Cityt, në krye të klasifikimit, por këta të fundit kanë një ndeshje më pak.

Skuadra e Klopp ka një kalendar më të mirë në letër, teksa duhet të sfidojë Cardiff City dhe Newcastle United në transfertë, si dhe Huddersfield Town dhe Wolves në “Anfield”.

Salah beson se pikët maksimale në këto katër ndeshje do të ishin të mjaftueshme për t’i dhënë Liverpool-it titullin e parë të epokës së Premier League.

Ai u shpreh:

Besoj te titulli, por ajo që dhet të bëjmë është të përqëndrohemi te ndeshjet tona. Shpresoj që Manchester City të humbasë pikë. Premier League është gjëja më e rëndësishme për mua”.