JOQ Albania
Home

Aksidentohen nënë e bijë, përplasen tre automjete në aksin Elbasan-Tiranë
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 11/04/2019 21:21

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të rëndë, në autostradën Elbasan- Tiranë mbrëmjen e sotme.   Tre automjete janë përplasur me njëra- tjetrën, ndërsa mes të plagosurve mësohet se janë edhe nënë e bijë.

Paraprakisht dyshohet se shkak është bërë shpejtësia tej normave të lejuara e njërit prej drejtuesve, “favorizuar” edhe nga lagështira në rrugë.  Ende nuk bëhet me dije identiteti dhe gjendja shëndetësore e të plagosurve.

Ndërsa si pasojë e vajrave të automjeteve në rrugë, është bllokuar një nga korsitë e autostradës.