JOQ Albania
Home

“Po jeton i maskuar, ka prova që Tupac është 100 për qind gjallë”
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 06/04/2019 11:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sipas disa teorive konspirative, reperi Tupac është gjallë dhe shëndoshe e mirë.

Sipas pretendimeve të radhës, ekziston një foto e cila vërteton që reperi i ndjerë në fakt është gjallë.

Në foton e shpërndarë, duket një burrë me ngjyrë, i cili në kokë mban një kapelë kashte. Dhe, sipas atyre që e besojnë këtë teori, Shakur po jeton i maskur.

Raperi, emri i plotë i të cilit është Tupac Shakur, u qëllua për vdekje ndërsa po ecte me makinë më 7 shtator 1996, në moshën 25 vjeçare.

Megjithatë, që prej asaj kohe, nuk është konfirmuar kurrë një i dyshuar për vrasjen e tij.

Kjo ka bërë që edhe sot, pas 22 viteve, të dalin herë pas here teori konspirative që pretendojnë se Tupac është gjallë.

Pretendimet e radhës janë bërë në një kanal në YouTube të quajtur Wired Up T.V, ku u shfaq edhe një foto bashkë me një përshkrim.

Bashkë me videon shkruhej:

Tupac në moshë më të madhe.”

Burimi: UNILAD| Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania