JOQ Albania
Home

37-vjeçari lyen fytyrën me jashtëqitjen e tij, arsyeja do ju lërë pa fjalë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 09/02/2019 11:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 37-vjeçar ka bërë një maskë me jashtëqitjen e tij dhe e ka vendosur në fytyrë.

Atlas Talisman nga Australia e ka marrë vendimin drastik pasi do që t’iu rikthejë “vlerat” të pasmeve të meshkujve, që sipas tij, prej kohësh tashmë stigmatizohen.

Talisman beson se të pasmet e meshkujve kanë rënë pre e turpërimit social gjatë ditëve të sotme për shkak të homofobikëve.

Kështu, trajneri motivues, vendosi që të “vetëflijohej” dhe bëri një maskë fytyre me feçet e tij.

Pasi e leu fytyrën, ai postoi gjithashtu në video në rrjetet e tij sociale për të treguar që ajo pjesë e trupit, dhe materialet që ajo prodhon, nuk kanë asgjë për të ardhur turp.

Gjithsesi, ashtu siç pritej, Talisman është përballur me një lumë kritikash nga përdoruesit që e quajtën edhe si të sëmurë mendor. JOQ Albania