JOQ Albania
Home

Lindi i sëmurë, kjo është hera e parë që ky vogëlush dëgjon zërin e nënës së tij
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 01/02/2019 22:21

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kjo është hera e parë që vogëlushi Ethan dëgjon zëra që prej kohës kur lindi. Jeta nuk është treguar aspak bujare me këtë luftëtar të vogël, por ai ia arriti t’i mbijetonte çdo beteje.

Ethan lindi 6 javë para kohe dhe u vu menjëherë nën kujdes intensiv. Gjatë kësaj kohë që trajtohej, vogëlushit i ndali dhe zemra. Për pothuajse 10-15 minuta truri i tij nuk u furnizua me oksigjen.

Por, edhe asaj here ai u kap fort me thonj pas jetës. Gjatë kohës që rritej ai vazhdoi të sëmurej dhe prej antibiotikëve që mori, humbi 98 për qind të dëgjimit.

Kështu, pasi iu vendos një implant cochlear, ky është reagimi i tij kur dëgjoi zërin e nënës dhe të babait. Edhe pse i habitur, Ethan-i i vogël duket i lumtur.

JOQ Albania

Baby Hears For The First Time

The amazing moment baby Ethan hears his Mum's voice for the first time 🙌❤️️

Publiée par UNILAD sur Jeudi 31 janvier 2019