JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

10 fshatrat më të bukur shqiptarë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 05/09/2018 7:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Natyrë e mrekullueshme, ajër i pastër, ushqim karakteristik, shtëpi të bukura, mikpritje.

Këto janë disa nga karakteristikat që janë marrë parasysh për këtë klasifikim në DITA të disa prej fshatrave më të bukur të Shqipërisë.

Nga Vermoshi në Konispol, Shqipëria ofron bukuri natyrore të veçanta, shumë pak të eksploruara.

Rekordin e mban zona e Vlorës me 3 fshatra në renditje, pastaj Korça me 2, etj.

Kush ka kohë dhe mundësi, nuk ka pse të mos i vizitojë dhe t’i shijojë, përpara se të mahnitet me bukuritë e botës.

KË DO VOTONI MË 25 PRILL?
  • KË DO VOTONI MË 25 PRILL?