Receta e thjeshtë si përgatitet Nutella në kushte shtëpie

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 19.03.2017, 13:57

Nutella është një nga produktet më të pëlqyer nga të gjitha grupmoshat dhe gjithmonë e kemi hasur në formë të konservuar nëpër supermarket.

Për këtë arsye ne kemi paraqitur më poshtë recetën e thjeshtë si përgatitet Nutella në kushte shtëpia.

Përbërësit:

4 gota qumësht

4 lugë lajthi

4 gota sheqer pudër

4 lugë miell

6 lugë caji pudër kakao

200g gjalp

gjysëm luge kripë

Për përgatitjen ndiqni fotot në galeri.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit