Video me dron në Filat, qytezën në Çamëri e banuar nga shqiptarët deri në 1944

Shkruar nga: | Publikuar më: 01.02.2017, 19:35

Këto pamje të mahnitshme vijnë nga Filati, një qytezë e Çamërisë e banuar deri në vitin 1944 nga shqiptarët.

Për të gjithë ju që nuk keni dëgjuar më parë mbi Filatin, po ju japim disa informacione bazë.

Komuna e Filatit bën pjesë në prefekturën e Thesprotisë, ku numërohen gjithsej rreth 2500 banorë.

Qyteti është i ndërtuar mbi një pllajë të vogël në një lartësi prej 200 metrash dhe rreth 17 kilometra nga Igumenica.

Është një vend mjaft i bukur, të cilin ju sugjerojmë ta vizitoni nëse jeni të dashuruar me natyrën. Për më tepër, shikoni videon e mëposhtme ku duken pamjet e mahnitshme të filmuara me dron.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit