Mrekulli në kufirin shqiptaro-shqiptar

Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 24.01.2017, 10:37

Vendi më i mirë në Kosovë ku bijnë dredhëzat e egra, frutat e tjera malit dhe lulet për çajra malorë, është mbuluar nga bora.

Është fshati Babaj i Bokës, vendi prej nga u nisën Klubi Bjeshkatarë "Pashtriku" për një ngjitje përgjatë kufirit, midis Kosovës dhe Shqipërisë.

Nëntor Oseku është njëri nga bjeshkatarët e këtij grupi dhe marakli i madh i natyrës, nga Gjakova, që është kujdesur për regjistrimin e këtyre pamjeve gjatë ngjitjes dhe për postimin e tyre.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit