12 momentet që të bëjnë të besosh se çdo ndryshim që na ndodh në jetë është për mirë

Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 22.01.2017, 17:57

Mund të jetë e vështirë për ta pranuar, por pavarësisht fatit të mirë dhe të keq, në moment të ndryshme të jetës sonë, të gjithë ne kemi kuptuar se çdo njeri prej nesh është përgjegjës për lumturinë e tij.

Në çdo kohë një person numëron vështirësitë, ai ose ajo bën një zgjedhje: të zhytet në hidhërim apo ta shohë situatën nga një këndvështrim tjetër. Mos është kjo e dyta gjëja më e mirë që duhet bërë?

Mos harroni ndryshimet në fakt ndodhin për të mirën tonë.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit