JOQ Albania
Home

Mbërrin në Sarandë një nga jahtet më luksoze dhe më të mëdhenj në botë
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 05/08/2016 7:10

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Jahti super luksoz "Rising Sun" i cili është i gjashti në botë për nga madhësia e tij si dhe një nga jahtet në luksoze në botë, më në fund ka mbërritur në Shqipëri.

Ky jaht superluksoz ka një kosto prej 300 milionë dollarësh. Ai është ndërtuar në kantierin e njohur "Navan Lurssen yachts" Lajmin për mbërritjen e tij në ujërat shqiptarë e ka bërë të ditur në Facebook-un e tij Drejtori i Agjencisë së Bregdetit Auron Tare.