JOQ Albania
Home

Mrekulli natyrore, ja kush është ishulli më i bukur në botë
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25/07/2016 16:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Palawan në Filipin në Azi është zgjedhur si ishulli më i bukur në botë. Për të dytin vit radhaz ai është vlerësuar si më i miri nga revista Travel+Leisure.

Në këtë ishull janë realizuar disa filma të Hollivudit si “Beach”, “Bourne Legacy” apo “The World is Not Enough”.

Pemë, uji i kaltër si qielli, shkëmbinj super të mëdhenj, faun e pasur, gjallesa dhe shpendë nga më të ndryshmit dhe rëra e bardhë e bëjnë atë një ishull unik.