JOQ Albania
Home

Seksi mund t’ju marrë jetën! Ja vdekjet më të çuditshme
Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 08/02/2016 10:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Marrëdhëniet seksuale cilësohen si momente kënaqësie, ku protagonistët presin kënaqësi maksimale, por në disa raste ka ndodhur e kundërta. Gjatë aktit seksual për arsye nga më të ndryshmet ka patur persona që kanë humbur edhe jetën.

Ja disa nga rastet fatale:
Seksi tragjik mbi piano

Një nga vdekjet e “ëmbla” ka qenë ajo mbi një piano. Në vitin 1938, Jimmy Ferozzo, truprojë në bar-kafenë “Condor“ në San Francisco dhe valltarja, Teresa Hill, kishin vendosur të bënin seks mbi piano. Pianoja kishte një sistem hidraulik, i cili e sillte dhe e largonte atë nga skena. Gjatë seksit, ky çift kishte aktivizuar pa dashje sistemin, ndërsa pianoja ishte ngritur aq shumë drejt tavanit sa që e kishte shtypur për vdekje Ferozzon.

Seks me gruan dhe dashnoren

Hagibis Jungao kishte vendosur të bënte seks të çmendur, në një hotel në Manila, me gruan dhe të dashurën e tij, i cili i kushtoi me jetë. Jungao 45-vjeçar, sipas policisë, kishte vdekur nga viagra dhe seksi pervers.

Vdekja nga asfiksia gjatë seksit në garazh

Ylli rumun i futbollit, Mario Bugeanu, në vitin 1999 kishte pasur marrëdhënie seksuale me të dashurën e tij në makinë, të cilën e kishte parkuar në garazh. Fatkeqësisht, ata kishin harruar të fiknin makinën dhe kishin vdekur nga helmimi me karbon monoksid.
Vdekja nga gjoksi madh
Në vitin 2013, Donna Lange, pas seksit, në gjendje të dehur ishte përleshur me të dashurin e saj, të cilit i zuri frymën me gjoksin e saj të madh.

Seksi tragjik në tarracë

Sandra Orellana kishte humbur jetën pasi kishte rënë nga kati i tetë, respektivisht nga tarraca e një hoteli në Los Angeles, derisa ishte duke bërë seks me shefin e saj, Robert Salazer. Sipas Salazerit, në ato momente ata ishin duke ndërruar pozicionin për më tepër kënaqësi, por kjo ka rezultuar fatale, pasi Sandra u rrëzua dhe humbi jetën.