Tërmet në Shqipëri, lëkundja e tokës “zgjon” qytetin e Korçës

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 07.03.2022, 08:49

Qyteti i Korçës është ‘zgjuar’ me lëkundje tërmeti. IGJEUM raporton se epiqendra e tërmetit është 20 km në veri të qytetit të Korçës. Bëhet e ditur se në regjistrimin paraprak të lëkundjeve, magnitude shënon 3.8 të shkallës Rihter dhe me një thellësi prej 10 km.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit