Shkoi me trupin e xhaxhait të vdekur tek posta për të marrë pensionin, nipi: Nuk e dija që kishte vdekur

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 25.01.2022, 13:27

Një ngjarje e rëndë dhe njëkohësisht e pazakontë është regjistruar në Dublin, ku një burrë ka tërhequr zvarrë kufomën e xhaxhait të tij në një zyrë postare për të marrë pensionin e tij.

Por, ajo që është akoma më shumë për t’u habitur është se nipi ka thënë se nuk e dinte që xhxhai i tij kishte vdekur.

Men drag dead body into Irish post office, seeking the deceased's pension -  glbnews.com

Një ekzaminim pas vdekjes vërtetoi se vitkima i identifikuar se P eader Doyle vdiq tre orë para incidentit të çuditshëm.

Deri më tani nuk ka pasur të arrestuar për rastin.

Man who brought dead uncle to post office to collect pension carries coffin  at his funeral - SundayWorld.com

Burimi: www.sundayworld.com| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit