“Nuk do i ndahem, me Prokurori dhe SPAK”/ Erion Veliaj kërkon ndihmë tek ‘miqtë’, padit Ilir Shulkun

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 25.01.2022, 11:44

“Nuk do i ndahem, me Prokurori dhe SPAK”, kjo ishte një nga fjalitë që Erion Veliaj tha pranë anëtarëve të Klubit Tirana, në kohën kur po i shantazhonte ata për të votuar personin që donte lali, pasi futbolli ishte i vestmi ishull që nuk kishte në zotërim.

E së fundmi Erion Veliaj ka shkuar në një nga 'miqtë' e tij, tek prokuroria e Tiranës dhe ka depozituat padi për Ilir Shulkun, sekretarin e përgjithshëm të FSHF dhe Adrian Haçin, Sekretar i Përgjithshëm i Shoqatës Rajonale të Futbollit Tiranë.

Padia është dorëzuar në prokurorinë e Tiranës, për dijeni edhe Prokurorisë së Përgjithshme, me akuzën “Falsifikimi i dokumentave” dhe, “Shpërdorim detyre”, “parashikuar nga neni 186 dhe 248 i Kodit Penal.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit