Tentoi t’i vidhte ushqimin luaneshave, luani ngel pa testikul

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 24.01.2022, 22:08

Një luan humbi një testikul pasi u përpoq të vidhte ushqim nga një tufë luaneshash dhe të vegjëlit e tyre. Gjatë përleshjes së kafshëve në Maasai Mara, Kenia jugperëndimore, luani pësoi një pickim të keq në organet e tij gjenitale.

Beteja e la luanin në dhimbje të konsiderueshme dhe më vonë veterinerët vendosën se do të duhej të hiqnin një nga testikujt e tij.

Gren Soëerby, 71 vjeç, pa luftën dhe tha se ulërima e luanit ishte 'si një makinë F1'. Ky luan mërziti një grup luaneshash dhe humbi një testikul për shkak të telasheve të tij, pasi u përpoq të merrte ushqim nga të vegjlit e tyre.

Burimi: DAILYMAIL | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit