I ftohti “mbërthen” Shqipërinë, liqeni i Pukës ngrin plotësisht

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 24.01.2022, 14:41

Temperaturat e ulëta nën zero kanë bërë që liqeni i Pukës të ngrijë plotësisht.

Qyteti verior shqiptar është “veshur” me të bardha, ndërsa termometri ka shënuar -9,5 gradë Celsius. Kjo ka bërë që sipërfaqja e liqenit të Pukës të ngrijë krejtësisht pas temperaturave të ulëta.

Ndërsa vendi po përballet me temperatura të ulëta dhe ngrica të shumta janë edhe shkollat që janë mbyllur.

No description available.

No description available.

No description available.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit