AUDIOPËRGJIMI/ Erion Veliaj shantazhon hapur anëtarët e shoqatës Tirana: Sillesh si rrotë k*ri…

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 24.01.2022, 12:47

FSHF ka publikuar sot një audio që nxjerr zbuluar Erion Veliajn, lalin, i cili kërkon të vërë nën kontroll edhe futbollin. Në një takim informal që Veliaj ka pasur dje me disa prej anëtarëve të shoqatës Tirana, Lali Leku ka bërë të fortin dhe ka përdorur një gjuhë që ka treguar fytyrën e tij të vërtetë.

Në audiopërgjim dëgjohet:

Si mund ti presi robi koqet, si mund të sillesh si rrotë k*ri duke qenë çun futbolli gjithë jetës. Ne i kemi bolet prej hekuri’.

Zyrtari i Federatës Shqiptare të Futbollit, Andi Verçani, u shpreh se Veliaj për gati gjysmë ore ka bërë shantazh të vazhdueshëm që në krye të shoqatës rajonale të Tiranës të zgjidhet Eduard Prodani.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit