Tre doza vaksine për t’u futur në Kosovë, qytetarët e Kukësit bllokojnë doganën e Morinës

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 24.01.2022, 11:59

Qytetarët e Kukësit kanë bllokuar doganën e Morinës ditën e sotme. Ata janë kundër detyrimit për paraqitjen e vaksinave dhe testit PCR për të kaluar në territorin e Kosovës. Sipas tyre, kjo është një ndalesë e papranueshme për faktin se testet PCR janë shtrenjtë dhe vaksinat nuk janë bërë nga të gjithë.

“Herën e parë me një vaksinë, herën e dytë me dy, herën e tretë me tre. Ndërkohë që vaksina e tretë bëhet gjashtë muaj. Ka afat kohor 6 mujor”, shprehet një qytetar i revoltuar.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit