Ekspertja e seksit tregon se pse meshkujt zgjohen me penisin e fryrë

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 24.01.2022, 09:00

Një eksperte e seksit ka zbuluar se çfarë do të thotë kur djemtë zgjohen me një penis në ereksion. Sipas është është një lajm i mirë për shëndetin.

Kate Moyle, një eksperte e seksit, kohët e fundit ka sqaruar disa mite dhe keqkuptime të zakonshme në lidhje me seksin.

Duke folur për Sun , Kate shpjegoi se vetëm për shkak se një djalë zgjohet me një penis në ereksion, nuk do të thotë domosdoshmërisht se ai është i eksituar.

Ajo tha se është mjaft normale që një mashkull të zgjohet kështu në mëngjes dhe në fakt është një shenjë e mirë.

Ajo shpjegoi:

Që penisi të fryhet nuk do të thotë që një burrë është zgjuar i eksituar ose ka parë një ëndërr erotike(edhe pse ndodh shpesh). Është në fakt një shenjë e qarkullimit të shëndetshëm dhe aktivitetit të sistemit nervor.

Meshkujt mund të përjetojnë nga tre deri në pesë ereksione çdo natë dhe këto ka të ngjarë të bëhen të dukshme kur të zgjoheni.

Burimi: Ladbible | Përktheu dhe Përshtati: JOQ ALBANIA

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit