Ylli i YouTube me sëmundjen tepër të rrallë, vdes në moshën 15-vjeçare pasi frymëzoi miliona njerëz me videot e saj

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 14.01.2022, 18:54

Adalia Rose nga Teksasi u diagnostikua me Hutchinson-Gilford progeria, ose sëmundja Benjamin Button, kur ajo ishte tre muajshe. Gjendja, e cila prek më pak se 500 fëmijë në mbarë botën, kategorizohet nga plakja ekstreme e përshpejtuar dhe ka një jetëgjatësi mesatare prej 13 vjetësh.

Më herët sot familja e saj u tha ndjekësve se ajo vdiq dje si pasojë e gjendjes së saj. Ndërsa Adalia u rrit, ajo gjeti famë në mediat sociale, duke grumbulluar 2.91 milionë abonentë në YouTube dhe 379,000 ndjekës në Instagram.

Videot e kërcimit të saj u bënë virale dhe dy vjet më parë, stilisti i Jennifer Lopez, Michael Costello i dhuroi fustanet e saj për ditëlindjen e saj të 13-të. Ajo mbylli sytë përgjithmonë në moshën 15 vjeçare.

Burimi: DAILYMAIL | Përktheu dhe Përshtati: JOQ Albania

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit