Najada Çomo synon të shtyjë popullin të vaksinohet: Të shtruarit në spitale janë të rinj dhe të pavaksinuarit

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 13.01.2022, 16:32

Duket se pasi la mandatin që ia dhuroi shefi i qeverisë, Çomos nuk i kanë ikur reflekset nga politika dhe ka nisur të trembë popullin me deklarata publike.

Drejtoresha e Infektivit ka deklaruar se aktualisht në spital janë rreth 130 persona të infektuar me koronavirus, të hospitalizuar.

Ajo tha se 12% e të shtruarve janë në gjendje shëndetësore kritike për jetën, teka shtoi se është alarmues fakti se shumë prej të shtruarve janë të moshave të reja. Sipas Çomos, kryesisht të shtruarit janë të pavaksinuar.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit