Irlandezët pendohen, australianët pijnë më shumë/ Kjo është lista e vendeve të dehura ‘tapë’

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 06.12.2021, 08:09

Australianët janë zyrtarisht konsumuesit më të mëdhenj të alkoolit në botë, megjithatë, Britania dhe SHBA nuk mbeten shumë prapa, duke u përfshirë në pesëshen ‘pijanece’. Danimarka dhe Finlanda renditen në vendin e dytë dhe të tretë në sondazhin e më shumë se 32,000 njerëzve nga 22 vende që mblodhën të dhëna nga dhjetori 2020 deri në mars 2021.

Të dhënat tregojnë gjithashtu se irlandezët ndjenin më shumë keqardhje pasi kishin pirë, pra pendoheshin më shpejt që kishin konsumuar alkool. Shqipëria nuk është në listën e 23 vendeve më “të dehura”.

Britanikët iu bashkuan Shteteve të Bashkuara, Danimarkës dhe Finlandës në pesë vendet më të dehura pas Australisë

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit