Ronaldo si kurrë më parë! Debaton me Cuadradon pas humbjes ndaj Portos: Jemi një m**, edhe unë si ju

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.11.2021, 22:10

Juventusi u trondit nga Porto në 1/16 të Ligës së Kampionëve 2020/21. Zonja e Vjetër ishte favoritja për të kaluar në çerekfinale pasi barazuan kundër portugezëve. Ata shkuan në ndeshjen e dytë me punë për të bërë, pasi u mundën 2-1 në Portugali. Procedurat nuk po shkonin mirë për skuadrën e Andrea Pirlos në ndeshjen e dytë në Allianz Stadium.

Dokumentari i ri 'Të gjitha ose asgjë: Juventus' ka kapur një përplasje magjepsëse mes Cristiano Ronaldos dhe Juan Cuadrado në pjesën e parë. Sulmuesi legjendar portugez duket se nuk ishte i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij në 45 minutat e para

Ronaldo: "Duhet të punojmë më shumë. Nuk luajtëm fare! Asgjë!"

Cuadrado: "Mos u shqetëso"

Ronaldo: "Kemi luajtur m**, gjithmonë!"

Cuadrado: “Duhet të jesh shembull për të gjithë”

Ronaldo: "Jam përfshirë edhe unë. Duhet t'i themi njëri-tjetrit të vërtetën, ne luajtëm si m**. Kjo është një ndeshje e Champions League, duhet të kemi personalitet."

Më pas Pirlo hyn në dhomë dhe thotë: "Mjaft, le të shkojmë. Mjafton, Cri. Mjafton, Juan. Duhet të jemi të qetë dhe të durueshëm. Do të vazhdojmë në këtë frymë, por pa u grindur, me qëndrimin e dikujt që dëshiron të fitojë.

Fatkeqësisht për Ronaldon dhe Juventusin, ata dështuan, pavarësisht se fituan 3-2 në mbrëmje.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit