Milan fitoi ndaj Atleticos në UCL, Saelemaekers dhuroi spektakël me topin në fushë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.11.2021, 21:23

AC Milan mbajti gjallë ëndrrën e Champions League kundër Atletico Madrid të mërkurën. Para fillimit të ndeshjes në Wanda Metropolitano, skuadra italiane ishte pa fitore në aksionin evropian 2021/22 dhe kishte nevojë për një fitore për të shmangur turpin e eliminimit me një lojë të lirë. Një gol i minutës së 87-të nga blerja e verës Junior Messias – njeriu që luante në Serinë D vetëm tre vjet më parë ishte i mjaftueshëm për një fitore 1-0 për të marrë të tre pikët.

Ishte një triumf që Milani e meritonte plotësisht, pasi ishte skuadra më e mirë në kryeqytetin spanjoll. Skuadra e Stefano Piolit dominoi posedimin e topit dhe realizoi 13 goditje në portë krahasuar me 6 totalin e Atletikos.

Dhe gjatë një nate të paharrueshme evropiane për Milanin, ndërkombëtari belg Alexis Saelemaekers përfitoi nga rasti për të tërhequr vëmendjen e tifozëve të futbollit. Disa Sekonda pas bilbilit të pjesës së parë nga arbitri, anësori i ri vendosi të kryejë një lëvizje mjeshtërore që duket thuajse e pamundur me sy të lirë.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit