Dyshohet se u fut nga Shqipëria dhe Kosova, sekuestrohet mbi 500 kg marijuanë në Serbi

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 25.11.2021, 16:14

Policia ka sekuestruar 520 kg marijuanë në Nish të Serbisë, të ndara në 134 qese të cilat raportohet se janë gjetur në një automjet mallrash. Gazeta Express bën me dije se kjo sasi droge fillimisht kishte mbërritur në Kosovë përmes Shqipërisë dhe më pas është transportuar në Serbi. Bëhet me dije gjithashtu se është arrestuar edhe një person dhe ndaj tij është caktuar masa e ndalimit për 48 orë.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit