Kanë shërbyer me forcat speciale në Afganistan, kush janë dy truprojat binjakë të Cristiano Ronaldos?

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 24.11.2021, 17:09

Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo dhe familja e tij po mbrohen nga binjakët që shërbyen si ushtarë në një njësi elitare të forcave speciale në Afganistan. Pas largimit nga forcat, vëllezërit Sergio dhe Jorge Ramalheiro u bënë pjesë e një njësie policore portugeze që ruante politikanë dhe gjyqtarë. Tani revista portugeze e famshme Flash ka thënë se binjakët, pjesë e një grupi trenjakësh, janë punësuar nga ylli i Manchester United , Ronaldo. Një vëlla i tretë, Alexandre, mësohet se punon si oficer policie. Një burim tha:

Sergio dhe Jorge vishen elegant dhe duken shumë normal. Ata janë të aftë të përzihen me turmën, por ata janë të shpejtë për të menduar, parë dhe vepruar në momentin e duhur.

Binjakët vijnë nga Ansiao pranë qytetit Pombal, dy orë me makinë në veri të Lisbonës. Ata iu bashkuan ushtrisë menjëherë pas shkolles dhe përfunduan në një njësi të forcave speciale të quajtur Komando, të cilët u krijuan në Angola në 1962. Në të kaluarën Ronaldo është ruajtur nga një ish-luftëtar i MMA-së dhe një ish-parashutist elitar. Ish-parashutisti Nuno Marecos ndihmoi për të mbajtur yllin e futbollistit të sigurt kur ai ishte në Real Madrid. Dhe ish-luftëtari i MMA-së, Goncalo Salgado, u fotografua gjithashtu duke vëzhguar futbollistin në finalen e Ligës së Kampionëve 2018 në Kiev.

Babai i katër fëmijëve, Cristiano Ronaldo, i ndjekur nga mbrojtësit e tij

Babai i katër fëmijëve Cristiano dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez, 24 vjeç, të cilët jetojnë në Cheshire, njoftuan muajin e kaluar se janë në pritje të binjakëve.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit