Chelsea me ‘dhembje koke’ pas fitores ndaj Juventusit/ Chilwell dhe Kante në pikëpyetje për sfidën ndaj Man.United

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 24.11.2021, 16:45

Thomas Tuchel ka treguar shqetësim ndaj Ben Chilwell pasi mbrojtësi i Chelseat mori një dëmtim në kyçin e këmbës kundër Juventusit të martën mbrëma. 24-vjeçari u përjashtua në minutën e 69-të dhe u zëvendësua tre minuta më vonë nga Cesar Azpilicueta pasi nuk mundi të vazhdonte. Kjo ishte një goditje për Blutë, si dhe dëmtimi i N'Golo Kante më herët gjatë natës, gjë që e zbehte natën e tyre të përsosur në Stamford Bridge, ndërsa mposhtën Juventusin 4-0 në kryeqytet . Tuchel dha një përditësim pas ndeshjes për dyshen, duke thënë për BT Sport :

Ai (Chilwell) ka një dhimbje të mprehtë në gju. Edhe N'Golo, ata do të kontrollohen nesër. Është shumë e trishtueshme. N'Golo ishte shumë i mirë derisa u largua. Chilly është në një moment fantastik. Le të shpresojmë për më të mirën..

N'Golo Kante gjithashtu u detyrua të largohej me një goditje në gju dhe mbetet e paqartë se sa serioze

Ai shtoi në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes për mbrojtësin e krahut:

Më shqetëson sepse ai ka qenë në një moment kaq fantastik. Ai kishte shumë dhimbje, por tani ndihet pak më mirë. Ai do të ketë ekzaminime. Shpresojmë për më të mirën.

Kjo e bën ndërkombëtarin anglez në dyshim për përballjen e tyre në Premier League kundër Manchester United të dielën pasdite. Tuchel u ka dhënë lojtarëve të tij një ditë pushimi të mërkurën, ku Chilwell dhe Kante do të vlerësohen të dy përpara ndeshjes. Me orarin e ngarkuar të ndeshjeve që po afrohet, nuk ka gjasa që Tuchel të rrezikojë nëse ka ndonjë dyshim të vogël.

Menaxheri Thomas Tuchel do të shpresojë që ekzaminimet mjekësore të mërkurën të tregojnë dëme të vogla

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit