Jose Mourinho mban premtimin: I blen Felix Afena-Gyan një palë atlete ‘Balenciaga’ 800 €

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23.11.2021, 16:57

Jose Mourinho mbajti premtimin e tij dhe i bleu Felix Afena-Gyan këpucët prej 800 eurosh që donte pasi ylli i AS Roma shënoi një dygolësh mahnitës kundër Genoas të dielën. 18-vjeçari shënoi një dopietë sensacionale në fitoren 2-0 të skuadrës së tij në Genoa. Ai doli nga stoli në minutën e 74-të dhe frymëzoi Romën drejt fitores, duke festuar me Mourinhon në vijën e lojës. Duke folur pas fitores në ligën e madhe, portugezi zbuloi se i kishte premtuar se do t'i blinte Afena-Gyan një palë këpucë të reja dhe të shtrenjta. Epo, ish-trajneri i Chelsea dhe Manchester United e mbajti fjalën dhe bleu një palë Balenciaga për fenomenin e Ganës. I riu ndau në mediat sociale një video të vetes duke hapur dhuratën që bleu menaxheri i tij. Fitorja e Romës ndaj Genoas e çoi atë në vendin e pestë në ligë. Për premtimin që i bëri Afena-Gyan, ai shpjegoi:

I kisha premtuar se do t'i blija Feliksit atletet që i pëlqejnë shumë, të cilat janë vërtet të shtrenjta, kushtojnë 800 euro, ndaj ai vrapoi dhe më tha të mos i harroj! Më vjen keq për zotin De Rossi dhe skuadrën e Primavera-s, por Felix do të qëndrojë me ne.

Image: PA

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit