Antoine Griezmann i bindur: Transferimi te Barcelona nuk ishte katastrofë, ishte krenari për mua

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.11.2021, 15:59

Antoine Griezmann ka pohuar se koha e tij në Barcelonë nuk ishte një katastrofë, por këmbënguli se e kishte të vështirë jetën në Nou Camp para kthimit të tij në Atletico Madrid. Sulmuesi francez u transferua te katalanasit në vitin 2019, por nuk arriti të ketë sukseset që kishte te Atletico. Griezmann shënoi 15 gola në secilin nga pesë sezonet e tij nën drejtimin e Diego Simeone, por nuk ia arriti një herë në dy vitet e tij në Barcelonë. Griezmann luajti mbi 100 herë për Barcelonën në ato dy sezone, por pranoi se donte të luante edhe më shumë përpara se të nënshkruante një transferim huazues te Atletico në fillim të këtij sezoni.

Francezi kishte dy vite në Barcelonë përpara se t'i bashkohej Atletit (sipër) si huazim këtë sezon

Isha shumë i lumtur që shkova në Barcelonë. Kam pasur bashkëlojtarë të jashtëzakonshëm. Kam mësuar shumë nga trajnerët, edhe pse ndonjëherë nuk kam luajtur dhe ka qenë e vështirë. As nuk ishte një fatkeqësi, sepse gjithmonë kam shënuar pothuajse 20 gola çdo sezon. Për mua, është një krenari e madhe që kam luajtur te Barcelona.

Ndërsa francezi ka shënuar tre gola në tre ndeshje të Ligës së Kampionëve deri më tani këtë sezon, ai nuk arriti të shënonte në gjashtë ndeshjet e tij të para në La Liga në Wanda Metropolitano. Megjithatë, Griezmann ka filluar të kthehet në formë në nivel klubesh, me dy gola dhe një asist në tre ndeshjet e tij të fundit në ligë me Atleticon. Por Griezmann ka lënë të kuptohet se Barcelona nuk i ka dhënë shumë dashuri duke thënë se Atletico dhe shefi i tyre ikonë Simeone kanë shumë besim tek ai në ditët e sotme.

Griezmann i kushtoi Barcelonës 100 milionë funte në 2019, por ai nuk arriti të shënonte 15 gola në ligë në dy sezone.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit