Immobile gjyqtar në Seria A dhe Edi Reja trajner i Vatikanit, çfarë i bëri bashkë italianët në Romë?

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.11.2021, 15:39

Nuk ndodh çdo ditë të shohësh një lojtar si gjyqtar të Serisë A. Kjo ka ndodhur dje me Ciro Immobile në rolin e pazakontë të gjyqtarit të ndeshjes i veshur me uniformë arbitri dhe bilbil në gojë. Qendra sportive e Lazios priti një ndeshje miqësore midis ekipit të Papës (një lloj ekipi kombëtar i Vatikanit, i përbërë nga punonjës të Shtetit Papnor) dhe një përzgjedhjeje të Organizatës Botërore Rome (shoqata që mbron të drejtat e popullatave etnike rome). Teknik të jashtëzakonshëm të dy skuadrave ishin ish-trajneri i Lazios dhe trajneri aktual i Shqipërisë Edy Reja (për përfaqësuesen e Vatikanit) dhe trajneri i biancocelestes Maurizio Sarri (për përzgjedhjen e Romës). Qendërsulmuesi i Lazios e drejtoi ndeshjen. Immobile tha:

Një përvojë unike dhe emocionuese. Është mirë që mora pjesë në këtë event të kërkuar nga Papa dhe ishte një nder që u zgjodha si arbitri i ndeshjes.

Të pranishëm ishin kardinali Ravasi që përfaqësonte Vatikanin dhe presidenti i Lazio Lotitos për të bërë nderimet.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit