“Mbreti shqiptar” i ringut nuk njeh rivalë, tjetër fitore për Florian Markun

Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 21.11.2021, 00:25

Florian Marku ka fituar ndeshjen e tij të radhës duke mposhtur Luisettos me vendim jurie. Kështu “Mbreti shqiptar” ia doli të ruajë titullin e kampionit në kategorinë IBF. Ai dominoi pothuasje gjatë gjithë ndeshjes dhe s’e diskutoi fitoren. Kujtojmë se më 25 shtator të këtij viti Florian Marku fitoi për herë të parë titullin kampion bote në boks pasi mundi ukrainasin Maxim Prodan me 10 raunde.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit