Sergio Aguero nuk do të luajë kurrë më futboll, shkak problemet me zemrën

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 20.11.2021, 18:03

Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i Manchester City, Sergio Aguero pësoi probleme me frymëmarrjen gjatë përballjes së Barcelonës me Alaves muajin e kaluar. 33-vjeçari do të dalë në “pension” pas problemeve me zemrën.

Lajmi në fjalë është bërë me dije nga gazetari dhe transmetuesi i Barcelonës Gerard Romero i cili postoi në Twitter: “Kun Aguero del në pension. Problemet e zemrës e detyrojnë të largohet nga aktiviteti i futbollit.”

Burimi: www.thesun.co.uk| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit