Messi i pari, kjo është lista me 50 lojtarët më të mirë në futbollin botëror për vitin 2021

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18.11.2021, 16:45

Janë publikuar 50 futbollistët më të mirë meshkuj në vitin 2021, të votuar nga tifozët dhe Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah, N'Golo Kante dhe Kevin De Bruyne janë brenda top 10-shes. Renditja e GOAL për lojtarët më të mirë të këtij viti kalendarik u votua nga publiku dhe sigurisht që dha rezultate shumë interesante. Pavarësisht se ka shumë trashëgimtarë të denjë të fronit, tifozët përsëri zgjodhën Lionel Messin si të parin. Ylli i Paris Saint-Germain ende nuk ka shënuar në Ligue 1 për klubin e tij të ri, por siç thotë shprehja e vjetër: forma është e përkohshme, klasa është e përhershme.

İşte Messi nin golden sonraki ilk sözleri | beIN SPORTS Türkiye -  beinsports.com.tr/

Pjesa tjetër e top 10-shes është si më poshtë:

1) Lionel Messi (PSG)

2) Cristiano Ronaldo (Man United)

3) Robert Lewandowski (Bayern Munich)

4) Mohamed Salah (Liverpool)

5) Kylian Mbappe (PSG)

6) Erling Haaland (BVB)

7) Karim Benzema (Real Madrid)

8) N'Golo Kante (Chelsea)

9) Kevin De Bruyne (Man City)

10) Neymar (PSG)

Kredia e imazhit: PA

Sulmuesi i Liverpool-it, Salah është renditur më i lartë në vendin e 4-të, gjë që nuk është një tronditje duke pasur parasysh formën e tij të fundit për klubin. 2021 ishte gjithashtu një vit i madh për lojtarin e Bayern Munichut, Lewandowski, i cili theu rekordin e golave ​​të Gerd Muller në Bundesligë prej 40 golash në maj. Polaku, i cili është i pozicionuar mirë për të fituar vlerësime individuale është i treti në listë pas Ronaldos dhe Messit. Heronjtë e Italisë në Euro 2020 marrin gjithashtu shumë dashuri nga lexuesit e GOAL, si Giorgio Chiellini, Leandro Bonucci, Jorginho dhe Federico Chiesa që të gjithë bëjnë ngjitje në rendtije.

Kredia e imazhit: PA

11) Luis Suarez (Ateltico Madrid)

12) Romelu Lukaku (Chelsea)

13) Angel di Maria (PSG)

14) Bruno Fernandes (Man United)

15) Joshua Kimmich (Bayern Munich)

16) Paul Pogba (Man United)

17) Son Heung-Min (Spurs)

18) Harry Kane (Spurs)

19) Gianluigi Donnarumma (PSG)

20) Edouard Mendy (Chelsea)

21) Achraf Hakimi (PSG)

22) Jorginho (Chelsea)

23) Phil Foden (Man City)

24) Jan Oblak (Athletico Madrid)

25) Federico Chiesa (Juventus)

26) Pedri (Barcelona)

27) Lautaro Martinez (Inter)

28) Riyad Mahrez (Man City)

29) Ruben Dias (Man City)

30) Giorgio Chiellini (Juventus)

31) Mason Mount (Chelsea)

32) Kai Havertz (Chelsea)

33) Memphis Depay (Barcelona)

34) Leonardo Bonucci (Juventus)

35) Keylor Navas (PSG)

36) Raheem Sterling (Man City)

37) Ilkay Gundogan (Man City)

38) Lorenzo Insigne (Napoli)

39) Jack Grealish (Man City)

40) Emiliano Martinez (Aston Villa)

41) Dani Alves (Barcelona)

42) Christian Pulisic (Chelsea)

43) Luke Shaw (Man United)

44) Koke (Atletico Madrid)

45) Nicolo Barella (Inter)

46) Gerard Moreno (Villareal)

47) Hulk (Atletico Minero)

48) Burak Yilmaz (Lille)

49) Mohamed Sherif (Al Ahly)

50) Takefusa Kubo (Real Madrid, në huazim te Real Mallorca)

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit