Ish-trajneri i futbollit e pranon: Kam abuzuar sek*ualisht me 31 fëmijë nga 9 deri në 15 vjeç

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16.11.2021, 16:00

Një burrë me inicialet JARC është dënuar me 77 vjet e katër muaj burg pasi pranoi abuzimin, sulmin seksual dhe ngacmimin përmes rrjeteve sociale të 31 fëmijëve nga 9 deri në 15 vjeç në Malaga. Krimet i ka kryer gjatë kohës që ka qenë trajner futbolli në klube të ndryshme të qytetit nga viti 2013 deri në 2018. Në seancën e parë të gjykimit, i pandehuri ka treguar se ai vetë ka vuajtur nga abuzimi në fëmijërinë e saj dhe ka treguar keqardhje. Për të mos lejuar që viktimat të dëshmojnë, akuzat private, Prokuroria Publike dhe mbrojtja kanë arritur një marrëveshje konformiteti, e cila përfshin pagesën prej 3000 euro për çdo të mitur. Prokurori publik fillimisht kishte kërkuar 180 vjet burg për të dënuarin.

Former Natick High soccer coach pleads guilty of visa fraud in soccer  league scam

Përveç 77 vjet e katër muaj burg, ndaj të pandehurit janë vendosur edhe disa masa shtesë, si detyrimi për të kryer trajtim psikologjik dhe duhet të kryejë një periudhë prove. Në procesverbalin e prokurorit, akuzat e së cilës i dënuari i ka pranuar plotësisht, pasqyrohet se i pandehuri ka punuar në një kompani veshjesh sportive dhe në disa klube futbolli, përgjithësisht si trajner për fëmijët nga mosha 12 deri në 16 vjeç. Burri përzgjodhi disa prej tyre dhe i kërkoi ata në rrjetet sociale veçanërisht në Instagram duke i kontaktuar nën identitetin e rremë të një vajze, duke u përpjekur të ndërtojnë besimin duke bërë biseda të karakterit seksual ndonjëherë. Më pas, ai u dërgoi atyre imazhet e një gruaje të re lakuriq për të kërkuar më vonë foto të tyre pa rroba. Kur e bënë, ai i kërcënoi se do t'i bënte publike apo edhe t'ua dërgonte palëve të treta "nëse ata nuk i dërgonin foto me akte seksuale të qarta, video të zhveshura ose se do të bënin direkt nudo". Madje ai u dërgoi foto intime të miturve të miturve të tjerë, futbollistëve dhe kolegëve.

Burimi:paudal Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit