Sulmi agresiv ndaj Cesar Azpilicueta, Ibrahimovic humb ndeshjen play-off të Suedisë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15.11.2021, 16:51

Zlatan Ibrahimovic nuk do të luajë me Suedinë në play-off për Kupën e Botës, pasi rrëzoi ashpër Cesar Azpilicueta gjatë humbjes së tyre ndaj Spanjës të dielën. Skuadra e Luis Enrique shënoi një fitore të vonë dhe rezervoi menjëherë vendin e tyre në turneun e 2022 në Katar duke i lënë suedezët përballë shortit të play-off-it. Gjatë një goditje këndi, Ibra goditi në mënyrë agresiveme shpatullën e tij në pjesën e pasme të Azpilicueta dhe ky i fundit u rrëzua në tokë. Sergio Busquets, një bashkëlojtar i sulmuesit gjatë sezonit 2009-10 në Barcelonë u ankua te arbitri dhe kjo solli kartonin e verdhë të dytë për suedezin.

Duke qenë i dyti i verdhë i tij në kualifikuese, Ibrahimovic tani do të mungojë në ndeshjen gjysmëfinale të play-off-it të Suedisë.

Pavarësisht se kamerat televizive nuk e kapën atë, Ibrahimovic u ndëshkua për goditjen, sipas faqes zyrtare të UEFA-s.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit