Po shkëlqejnë në ligat e tyre, këta janë 10 mbrojtësit më të mirë në botë për momentin

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15.11.2021, 16:30

Menaxheri legjendar i Liverpool-it tha dikur, "forma është e përkohshme, por klasi është i përhershëm" dhe futbollistët në listën e mëposhtme janë padyshim të klasit botëror. Por ata janë gjithashtu mbrojtësit në të gjithë ligat më të mira të globit që kanë treguar formën më të mirë në sezonin 2021/22. Të gjitha statistikat vijnë nga WhoScored.com dhe janë të sakta që nga fillimi i ligave.

10) Raphael Varane, Manchester United/Francë

9) Jules Kounde, Sevilla/Francë

8) Virgil van Dijk, Liverpool/Holandë

7) Milan Skriniar, Inter Milan/Sllovaki

6) Joao Cancelo, Manchester City/Portugali

5) Antonio Rudiger, Chelsea/Gjermani

4) Marquinhos, PSG/Brazil

3) Kalidou Koulibaly, Napoli/Senegal

2) Aymeric Laporte, Manchester City/Spanjë

1) Ruben Dias, Manchester City/Portugal

Burimi:sportbible Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit