Pas ndeshjes brutale me të nxira e të çara në fytyrë, yjet e UFC-së bëjnë foto brenda ambulancës

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15.11.2021, 15:46

Max Holloway dhe Yair Rodriguez e lanë njëri-tjetrin të gjakosur dhe të mavijosur pas një përleshje të fortë në UFC Vegas 42 por të dy ishin të buzëqeshur në një ambulancë më pas. Rivalët e peshës së lehtë bënë një paraqitje brutale, duke fituar me meritë çmimin Fight of the Night Holloway i cili i mbijetoi një fillimi të fortë nga Rodriguez. Dhe amerikani i shkaktoi dëme të rënda kundërshtarit të tij, duke e lënë atë me dy sy të zinj dhe një prerje të thellë në mollëzën e majtë.

Pasi u kontrollua nga mjekët, 29-vjeçari u fut në pjesën e pasme të një ambulance për të marrë trajtim të mëtejshëm, por aty iu bashkua edhe Holloway. Vetë Holloway nuk dukej shumë i zgjuar, duke pasur një ënjtje të dukshme mbi syrin e tij të djathtë dhe një numër të prerjeve në fytyrë, por përpara se Rodriguez të dërgohej në spital ai u sigurua që të pozonte për një foto me yllin meksikan dhe të dy ishin të gjithë të buzëqeshur pavarësisht lëndimeve të tyre në fytyrë.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit