E papritur! Sergio Aguero mund të mos luajë futboll kurrë më

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 12.11.2021, 16:35

Disa lajme tronditëse vijnë nga Spanja pasi thuhet se Sergio Aguero mund të mos luajë më futboll pasi u diagnostikua me një sëmundje të zemrës. Sulmuesi i Barcelonës vuan nga aritmia kardiake e njohur ndryshe si rrahje e çrregullt e zemrës, dhe u detyrua të largohej nga fusha me vështirësi në frymëmarrje në barazimin 1-1 me Alaves. Një deklaratë e bërë nga Barcelona më 1 nëntor thoshte:

Aguero i është nënshtruar një procesi diagnostikues dhe terapeutik nga Dr Brugada. Ai nuk është i disponueshëm për përzgjedhje dhe gjatë tre muajve të ardhshëm do të vlerësohet efektiviteti i trajtimit për të përcaktuar procesin e rikuperimit të tij.

Sergio Aguero may no longer play football due to a serious heart problem

Por Catalunya Ràdio raporton se është një shkallë skepticizmi rreth rikuperimit të Agueros dhe ka frikë se mund të mos e shohim më argjentinasin në fushë. Aguero nuk është i vetmi lojtar i Barcelonës që po lufton me një sëmundje të zemrës pasi edhe Caroline Graham Hansen është larguar nga fusha duke u ankuar për dhimbje gjoksi. Por gjendja e saj është pak më ndryshe, me 26-vjeçaren që ka një aritmi beninje, që do të thotë se së shpejti mund t'i rikthehet aktivitetit fizik.

Aguero Dibawa ke Rumah Sakit Usai Alami Masalah Jantung

Aritmia e Agueros nuk është beninje dhe problemet e zemrës së tij konsiderohen të jenë më komplekse dhe serioze. Asnjë vendim nuk është marrë ende për të ardhmen e Agueros dhe raporti sugjeron se ai do t'i nënshtrohet testeve të stresit për të parë se si do të zhvillohet. Është një periudhë shqetësuese për 33-vjeçarin, i cili është padyshim një nga sulmuesit më të mirë të brezit të tij. Sulmuesi iu bashkua Barcelonës në një transferim të lirë në korrik dhe shënoi golin e tij të parë për klubin në humbjen 2-1 ndaj Real Madridit muajin e kaluar.

Le të shpresojmë që Sergio të kthehet sërish në fushë shumë shpejt.

Sergio Aguero May No Longer Be Able To Play Football Again

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit