Nurmagomedov arrestohet: Goditi një polic në postobllok dhe u largua

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 12.11.2021, 16:24

Usman Nurmagomedov, kushëriri i ish titullarit të kampionatit Ultimate Fighting (UFC) në peshën e lehtë, Khabib Nurmagomedov, mund të mos kthehet në kafazin e Bellator për një kohë të gjatë pasi është arrestuar. Usman thuhet se u ndalua nga policia në Moskë pasi një automjet në të cilin ndodhej goditi një oficer policie dhe u largua nga vendi i ngjarjes. Sulmi i dyshuar ndodhi në një pikë kontrolli policie pranë një aeroporti pranë Kaspiysk në Dagestan. I pamposhturi Bellator MMA thuhet se ishte në automjet me shokun e tij Kamal Idrisov. Mësohet se të dy personat janë arrestuar.

Njoftimi nga policia ruse:

Departamenti i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Rusisë për Kaspiysk është në kërkim të Kamal Khabibovich Idrisov, 29.10.1998 dhe Osman Magomednabievich Nurmagomedov, 17.04.1998, të cilët goditën një oficer policie në postbllokun e Aeroportit në një Toyota Camry. Personat e lartpërmendur fluturuan për në aeroportin Sheremetyevo. Ata dyshohen se kanë goditur me makinë një oficer policie në postbllokun e Aeroportit. Ata janë arrestuar tani dhe po mbahen në burgim të përkohshëm.

Burimi:mmmania Përktheu dhe përshtati:JOQ ALBANIA

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit