Nga Ronaldo te Beckham e Neymar/ Këto janë 6 prerjet më të këqija të flokëve nga futbollistët

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11.11.2021, 17:15

Futbollistët janë të njohur për stilin e tyre, qoftë përmes zgjedhjes veshjeve apo përmes prerjeve të flokëve. Por ndonjëherë këto prerje flokësh nuk funksionojnë aq mirë sa shpresohet dhe këto yje futbolli tallen nga fansat e tyre. Neymar është bërë i fundit që ka shtuar emrin e tij në listën e gjatë të qethjeve tronditëse, duke treguar një 'Batman' në kokë gjatë stërvitjes për Brazilin. Ylli i Paris Saint-Germain ka vetëm logon në njërën anë të kokës së tij të zbardhur bjonde. Daily Star Sport ka listuar gjashtë prej prerjeve më të këqija të flokëve të futbollistëve.

Andy Carroll

Sulmuesi ndryshoi stilin e flokëve nga të kapura topuz në gërsheta në vitin 2015 kur West Ham luajti me Southampton.

Andy Carroll bëri një vështrim të këndshëm në vitin 2015

David Beckham

Pyetja e vetme kur bëhet fjalë për David Beckham dhe veshjet e çuditshme është se cila prej tyre është në listën e prerjeve më të këqija të flokëve. Ka shumë, por flokët e kapura gërshet në vitin 2003 janë stili më i keq i flokëve që ai ka patur.

David Beckham zgjodhi t'i gërshetonte flokët në vitin 2003

Ronaldo

Titulli i prerjes më të keqe të flokëve në historinë e Kupës së Botës i takon padyshim ish-sulmuesit brazilian Ronaldo. Duke u nisur në edicionin e turneut të vitit 2002, Ronaldo rruan të gjitha flokët, përveç një trekëndëshi të vogël flokësh para ballit. Asokohe ai tha: Kam pasur një lëndim në këmbë dhe të gjithë po flisnin për këtë. Vendosa t'i pres flokët dhe të lija gjënë e vogël aty. Unë vij në stërvitje dhe të gjithë më panë me flokë të prera. Të gjithë flisnin për flokët dhe harruan dëmtimin. Mund të qëndroja më i qetë dhe i relaksuar dhe i fokusuar në stërvitjen time. Nuk jam krenar për flokët, sepse ishin shumë të çuditshme. Por ishte një mënyrë e mirë për të ndryshuar temën.

Prerja famëkeqe e Ronaldos në Kupën e Botës ishte në fakt një mashtrim i zgjuar Marouane Chamakh

Disa lojtarë heqin dorë nga prerja e tyre e tmerrshme e flokëve sapo kuptojnë se kanë bërë një gabim të madh me veshjet e tyre të reja. Por jo ish-ylli i Arsenal dhe Crystal Palace, Marouane Chamakh, i cili kishte një skaj të çuditshëm të qethur në kokë. Ishte një prerje e tmerrshme e flokëve, por çuditërisht ishte ajo që ai e mbajti gjatë gjithë karrierës së tij në Angli.

Cardiff: Marouane Chamakh est poussé vers la sortie

Neymar

Futbollisti i fundit që ka bërë një prerje flokësh që ka shkuar tmerrësisht keq është Neymar. Stili i tij i ri është një kokë e zbardhur me një logo të zezë Batman të gdhendur në anën e majtë. Superylli brazilian e tregoi këtë në një seancë stërvitore përpara ndeshjes së vendit të tij me Argjentinën.

Neymar ka pasur një logo batman të gdhendur në flokët e tij Gervinho

Prej kohësh 'Perdet' kanë dalë nga moda, por kjo nuk e ka penguar Gervinhon të ketë atë pamje gjatë periudhës së tij të shkurtër në Arsenal. Anësori i kishte flokët të ndara nga maja e kokës, gjë që tregonte pjesën më të madhe të ballit të tij dhe gjithashtu kishte një shirit flokësh pak sipër vetullave. Tani në Trabzonspor, ish-reprezentuesi i Bregut të Fildishtë e ka zëvendësuar atë shirit të hollë flokësh me një fashë, e cila mbulon pjesën më të madhe të flokëve të tij.

Gervinho përdori një shirit të hollë flokësh mbi prerjen e tij të flokëve në stil perde

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit