SKANDALI/ UKT kërcënon qytetarin: Ndërro matësin ose do të dyfishojmë faturën e ujit!

Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 10.11.2021, 22:08

Ndërrimi i matësve të ujit është një nga shqetësimet më kryesore të qytetarëve të Tiranës.

Duket se kjo teknikë, e cila po praktikohet masivisht nga UKT dhe gjithnjë po merr përmasa më të gjera, e ka diçka nga pas dhe me siguri që bëhet për ndonjë përfitim të caktuar në kurriz të qytetarëve.

Së fundmi, në JOQ Albania ka mbërritur një denoncim nga një qytetar, i cili shprehet se UKT, Njësia Zonale nr.1, po i detyron për herë të dytë për ndërrimin e sahatëve të ujit.

Qytetari ka dërguar në redaksinë tonë një shkresë që UKT i ka dërguar, ku ai kërcënohet se nëse nuk ndërron ujëmatësin, do t'i dyfishohet fatura e ujit.

Siç shihet dhe në foto, shkresës së dërguar nga UKT i mungon numri i protokollit, ndërsa qytetari tregon se paguajnë thuajse 4700 lekë në muaj faturën e ujit të pijshëm.

Denoncimi i plotë i qytetarit në JOQ:

Pershendetje JOQ, desha te denoncoj hajdutet e UKT SH.A Njesia Zonale 1 qe eshte hera e dyte qe na detyrojne te nderrojme sahatet e ujit. Bashkengjitur po ju dergoj shkresen qe na kane sjelle (pa nr prot), duke na kercenuar qe po nuk e nderruam sahatin do na dyfishojne cmimin e ujit. Ne e kemi matesin dhe paguajme nga 4.700 leke ne muaj uje, kta nuk ngopen, zoti na ruajt Ju lutem publikojeni.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit