Me kapuç dhe shufër hekuri/ Futbollistja e PSG bën për spital kolegen, e sulmoi në mes të natës

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10.11.2021, 15:03

Një ngjarje aspak e hijshme ka ndodhur së fundmi te PSG për femra. Futbollistja Aminata Diallo është arrestuar këtë të mërkurë nga Policia Rajonale e Versajës në kuadër të hetimeve për agresionin e rëndë të enjten e kaluar ndaj bashkëlojtares së saj Kheira Hamraoui , ish-lojtare e Barçës. Kheira Hamraoui u sulmua nga dy persona me kapuç pasi kaloi një mbrëmje në restorantin Bois de Boulogne në Paris me shoqet e saj të skuadrës dhe mori disa goditje në këmbë me një shufër hekuri , gjë që bëri që futbollistja të transferohej me urgjencë në spitalin e Poissy ku i janë bërë disa qepje në këmbë dhe duar.

Detenida Aminata Diallo tras la agresión a Hamraoui

PSG denoncon dhunën e Diallo

Pasi mësoi për arrestimin e Aminata Diallo , Paris Saint-Germain lëshoi ​​një deklaratë ku konfirmoi se lojtarja ndodhet në komisariat dhe dënoi me vendosmëri dhunën e futbollistes së saj ndaj Kheira Hamraoui .

Paris Saint-Germain merr parasysh arrestimin policor të Aminata Diallo këtë mëngjes nga Versailles SRPJ si pjesë e procedurave të hapura pas një sulmi të enjten e kaluar kundër lojtarëve të klubit. Paris Saint-Germain dënon ashpër dhunën që nga pasditja e së enjtes, nëntor 4, Klubi ka marrë të gjitha masat e nevojshme për të garantuar shëndetin, mirëqenien dhe sigurinë e lojtarëve të tij. Paris Saint-Germain po punon me Versajën SRPJ për të hedhur dritë mbi ngjarjet. Klubi është i vëmendshëm për mbarëvajtjen e procedurës dhe do të studiojë vazhdimin që jepet.

Drama en el PSG: Jugaba en su misma posición, así que contrató a dos malandros para romperle las piernas

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit