Epoka e lavdishme e Barcelonës: Dani Alves mund të rikthehet sërish me Xavin si trajner

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10.11.2021, 14:27

Dani Alves (38 vjeç) vazhdon të jetë pa skuadër pasi kishte anuluar kontratën e tij me Sao Paulon shtatorin e kaluar dhe mundësia që ai të rikthehet te Barça janë rritur pasi portali 'UOL Esporte' ka zbuluar se do të ketë një takim mes futbollisti veteran dhe klubit për të diskutuar nënshkrimin e tij të mundshëm për janarin e ardhshëm. Xavi Hernández do të miratonte ardhjen e ish-shokut të tij të skuadrës për të kontribuar përvojën e tij në skuadër.

Anësori brazilian Dani Alves, një ish-lojtar i Barçës, ishte dëshmitar i ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Dinamos në kampin e Camp Nou.

Vlen të thuhet se presidenti Joan Laporta , gjatë prezantimit të Xavi-t si trajner i ri, theksoi se "Dani Alves po e ndihmon klubin në shumë mënyra, dhe ai gjithashtu na ofroi ndihmën e tij nga një këndvështrim sportiv". Dani Alves mbërriti te Barça në verën e vitit 2008 dhe kaloi tetë sezone në klubin, në të cilin fitoi 23 tituj dhe u vendos si mbrojtësi i djathtë më i mirë në botë.

Dani Alves ka një takim me Barçën për të negociuar rikthimin e tij

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit