Trajneri i ri i kombëtares: Kam qenë ushtar në Kosovë

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 10.11.2021, 08:58

Trajneri i përkohshëm i kombëtares së Kosovës, Primoz Gliha, ka thënë se e njeh mentalitetin e Kosovës.

Me pas ai në konferencë për media para ndeshjes miqësore me Jordaninë ka deklaruar se ka shërbyer si ushtar në Kosovë, në aeroportin e Prishtinës në vitin 1987.

“E njoh mentalitetin e Kosovës, kam shërbyer si ushtar këtu, isha i vendosur në aeroportin e Prishtinës në vitin 1987, dhe lidhja me Kosovën nuk më mungon në këtë aspekt”, tha Gliha.

Kosova do të përballet me Jordaninë të mërkurën nga ora 18:00 në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit