Plas te Man.United! Fernandes i pakënaqur me Solskjaer, Ronaldo i zhgënjyer me ekipin, Van de Beek i pafavorizuar

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 08.11.2021, 13:43

Planet e Manchester United për të mbajtur në krye Ole Gunnar Solskjaer deri në fund të sezonit kanë shkaktuar shumë pakënaqësi duke marrë parasysh edhe paraqitje ndaj Manchester City dhe Liverpool . United shpresonte të merrte një vendim për të ardhmen e Solskjaer në verë, kur mund të planifikohej ndonjë ndryshim i trajnerit. Megjithatë, humbjet e njëpasnjëshme në shtëpi kanë grumbulluar presionin mbi norvegjezin pas dy ndeshjeve të fundit.

Man United kishte planifikuar të mbante Ole Gunnar Solskjaer deri në fund të sezonit, por humbjet e mëdha ndaj Liverpool dhe Man City kanë shkaktuar një rishikim të mundshëm.

Pozicioni i Solskjaer po vihet sërish nën një vëzhgim intensiv pas një serie të tmerrshme prej gjashtë humbjesh në 12 ndeshjet e fundit, duke kulmuar me humbjen 2-0 ndaj Cityt në Old Trafford. Ndjenja e optimizmit rreth klubit gjatë verës se ai mund ta çojë Unitedin drejt një sfide për titull këtë sezon, i ka lënë vendin një ndjesie shoku dhe pasigurie.

Trajneri i United ka një skuadër të mbushur me yje, por nuk po arrin të marrë rezultate nga lojtarët e tij

  • Bruno Fernandes është ndër lojtarët e vjetër që mendojnë se nuk po marrin drejtim të mjaftueshëm nga Solskjaer dhe stafi i tij stërvitor.
  • Cristiano Ronaldo është i alarmuar nga rënia e standardeve në United që kur u largua nga klubi 12 vjet më parë.
  • Lojtarët simpatizojnë Donny van de Beek për mënyrën se si ai është trajtuar nga Solskjaer pasi tifozët gjithashtu i ofruan holandezit të pafavorshëm mbështetjen e tyre kur ai doli kundër Cityt.
  • Marcus Rashford luajti gati gjysmë ore në derbi edhe pse mungoi në stërvitje për dy ditë para ndeshjes.

Bruno Fernandes po lodhet nga situata dhe ndjen se nuk i është dhënë drejtimi i mjaftueshëm

Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit