JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

A do të ndryshojë ora policore? Rakacolli jep përgjigjen
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 19/10/2021 15:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mira Rakacolli, zëvendëministrja e Shëndetësisë deklaroi se momentalisht nuk flitet për një ulje të orës policore në vend. Rakacolli deklaroi se orari policor varet nga shifrat e Covid-19 dhe shifrat nuk sugjerojnë një rreptësim të kësaj mase anti-Covid.

“Kjo varet në varësi të shifrave, se si do t’i kemi ato. Deri në diskutimet që kemi bërë, të javës së kaluar, shifrat nuk na sugjerojnë një gjë të tillë, por jemi në varësi të shifrave.”-tha Rakacolli për News 24.