JOQ Albania
App Store
SHKARKO
Home
JOQ Albania

Edi Rama dhe lidhja e tij me George Soros, aktivisti amerikan e ‘ngacmon’ për mikun e çmuar
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 19/10/2021 15:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Aktivisti amerikan, Jack Posebiec ka ngacmuar sërish kryeministrin Edi Rama në një postim në Twitter. Në një foto të Ramës me miliarderin George Soros dhe një foto të gazetares Mollie Hemingway, Posebiec pyet Ramën:

Përshëndetje Edi Rama! A do ta bisedosh e mikun tënd të çmuar këtë rast.

Gazetarja amerikane Mollie Hemingway në foton e saj në Twitter kishte postuar një lajm ku një prokurore e lidhur me George Soros ka dënuar një baba, vajza e të cilit ishte përdhunuar në shkollë. Prokurorja e Qarkut Loudoun e cila kërkoi burgim për babain e vajzës që u sulmua seksualisht në banjën e shkollës është Buta Biberaj, një shqiptare e Malit të Zi.